کاربرد پلی کربوکسیلات اتر پودری

کاربرد پلی کربوکسیلات اتر پودری

پلی کربوکسیلات اتر پودری از جمله روان کننده‌های نسل سوم بتن است که علاوه بر کاهش بسیار بالای مقدار آب بتن، باعث پراکندگی مناسب سیمان می‌شود. این محصول به دلیل ساختار ویژه‌ی مولکولی خود در ساخت انواع بتن‌های ویژه، مانند بتن حجیم، بتن فوق توانمند، ملات خود تراز شونده و… مؤثر است. اگر مایل هستید با این محصول، کاربردها، مزایا و روش استفاده آن به صورت تخصصی‌تر آشنا شوید، در ادامه مقاله «کاربرد پلی کربوکسیلات اتر پودری» از بلاگ آلپاکا همراه ما باشید.

پلی کربوکسیلات اتر پودری

کربوکسیلات اتر پودری، کاهنده آب بسیار قوی و توزیع‌کننده ذرات سیمان با عملکرد عالی است. این پودر معمولاً در پروژه‌های عظیم، مانند ساخت پل‌ها، بزرگراه‌ها، تونل‌ها، سدها، سازه‌های مرتفع و… استفاده می‌شود. کاهش افت اسلامپ بالای این افزودنی، باعث شده پلی کربوکسیلات اتر پودری به محصولی ایده‌آل جهت استفاده در ساخت پروژه‌ها و سازه‌هایی با جدول زمانی ساخت و ساز طولانی مدت مانند سازه‌های هسته‌ای تبدیل شود.

از ویژگی‌های این محصول می‌توان به مواردی مانند سازگاری با محیط زیست، غیر قابل انفجار، غیر قابل اشتعال و امکان حمل آسان و ایمن آن از طریق قطار یا ماشین اشاره نمود. این محصول به دلیل پتانسیل انقباضی کمتر بتن، مقدار مصرف پایین، حفظ رطوبت عالی، عملکرد بالا، ساختار مولکولی قوی و روش تولید بهینه از سایر کاهنده‌های آب موجود در بازار پیشی گرفته و همچنین عدم استفاده از فرمالدهید در فرآیند تولید این محصول، آن را به محصول ایده‌آلی نسبت به سایر رقبای خود در این زمینه (کاهش آب بتن) تبدیل کرده است.

پلی کربوکسیلات اتر

پلی کربوکسیلات اتر پودری پرِستو PRESTO

روان‌کننده با پراکندگی مناسب، جهت تولید بتن بادوام

پلی کربوکسیلات اتر

پلی کربوکسیلات اتر کاهنده آب اسمارت SMART

کاهنده قوی آب و حفظ‌کننده اسلامپ بتن

پلی کربوکسیلات اتر

پلی کربوکسیلات اتر حفظ اسلامپ هِوی HEAVY

مناسب برای تولید بتن با مقاومت زیاد

کاربرد پلی کربوکسیلات اتر پودری

پلی کربوکسیلات اتر پوردی به دلیل شرایط تولید، ساختار شیمیایی و خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد، دارای کاربردهای ویژه‌ای است. کیفیت اجرا و کاربری این محصول در حدی است که سایر کاهنده‌های آب معمولاً نمی‌توانند با این محصول در بازار رقابت کنند. در ادامه به معرفی برخی از کاربردهای این محصول می‌پردازیم.

 • مناسب برای پمپاژهایی با مسافت‌های طولانی: قدرت روانی بالای این محصول در بتن باعث شده پلی کربوکسیلات اتر پودری، به محصولی ایده‌آل برای پروژه‌های با پمپاژ در مسافت‌های طولانی تبدیل شود.
 • مناسب برای تولید محصولات پودری، مانند چسب کاشی، گروت و …
 • ساخت انواع بتن: این محصول برای ساخت انواع بتن، مانند بتن معمولی، بتن پر مقاومت، بتن فوق توانمند، بتن اکسپوز، بتن خود تراز شونده، بتن پیش تنیده و بتن‌هایی با کارایی بالا مناسب است.
 • محصولی سازگار با انواع سیمان، مواد معدنی و خاکستر بادی حجم بالا
 • مناسب برای ساخت بتن‌هایی با قابلیت شکل‌پذیری بالا
 • مناسب برای بتن خود تراکم بدون نیاز به ویبره
 • کاهنده حرارت در بتن‌های حجیم
 • افزایش‌دهنده مقاومت بتن
پلی کربوکسیلات اتر پودری، مناسب برای پمپاژهایی با مسافت‌های طولانی
پلی کربوکسیلات اتر پودری، مناسب برای پمپاژهایی با مسافت‌های طولانی

مزایای افزودنی پلی کربوکسیلات

پلی کربوکسیلات اتر پودری، افزودنی عالی برای ساخت بتن است که علاوه بر کارایی عالی،باعث افزایش دوام و مقاومت بتن می‌شود. کاهش بالای مقدار آب تا ۴۵% و میزان مصرف پایین آن در بتن باعث شده این محصول، افزودنی ایده‌آل برای تولید انواع بتن‌ با کارایی بالا باشد.

چنانچه بتن در محل پروژه دچار افت اسلامپ شده باشد، می‌توان با افزودن ۱۵% وزن مخلوط، مقدار افت اسلامپ را در محل پروژه کنترل کرد. این ویژگی در پروژه‌هایی که با پمپاژ در مسافت‌های طولانی همراه است، بسیار مناسب است. با افزودن پلی کربوکسیلات اتر پودری به بتن، کارایی بتن به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

توجه داشته باشید گرچه این محصول باعث افزایش چشمگیر روانی بتن می‌شود، اما از جداشدگی و آب‌انداختگی بتن جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود بتن یکنواختی مناسبی پیدا کند. به همین دلیل استفاده از این محصول برای تولید بتن‌های خودتراز شونده و بتن‌هایی با روانی بالا بسیار مناسب است.

پوزولان

پودر میکروسیلیس MICROSILICA

بهبوددهنده خواص مقاومتی و دوام بتن

از سوی دیگر پس از مصرف پلی کربوکسیلات اتر پوردی در مخلوط بتن، انقباض بتن کاهش یافته و این مسأله باعث افزایش پایداری و دوام بتن می‌شود. مخلوط پلی کربوکسیلات اتر پودری، بی‌ضرر، غیرسمی و سازگار با محیط زیست است. همین امر باعث شده تا بتوان به راحتی از آن در پروژه‌های ساختمانی و سازه‌های بزرگ، مانند سدها که در تماس با عوامل طبیعی و محیط زیست است، استفاده نمود.

از دیگر مزایای این محصول می‌توان به سازگاری پودر پلی کربوکسیلات اتر با انواع سیمان و عملکرد عالی آن در حفظ اسلامپ بتن در بازه زمانی طولانی مدت اشاره نمود. بر اساس آنچه در این بخش گفتیم، مهم‌ترین مزایای این محصول شامل:

 1. کاهندگی قوی آب تا ۴۵%
 2. افزایش‌دهنده دوام و مقاومت بتن
 3. افزایش‌دهنده قوی روانی بتن (در محل بچینگ و در محل پروژه)
 4. ایجادکننده بتنی یکنواخت و فاقد آب‌انداختگی و جداشدگی
 5. سازگاری با انواع سیمان، مواد معدنی، پوزولان و خاکستر بادی
 6. کاهنده‌ی ترک‌های انقباضی مویی و عمیق در بتن
 7. سازگاری با محیط زیست
 8. و…

بیشتر بخوانید: پلی کربوکسیلات اتر چیست؟

نحوه استفاده از پودر پلی کربوکسیلات اتر

در صورت خرید پلی کربوکسیلات اتر پوردی، مقدار مصرف این محصول بین ۰٫۱ تا ۱% وزن سیمان است. بر این اساس بهترین مقدار مصرف این محصول، بین ۰٫۵ تا ۰٫۸% است. چنانچه نیاز به مقدار مصرف بیشتر در پروژه احساس کردید، لازم است آزمایش بتن را انجام دهید.

بهترین مقدار مصرف این محصول، بین 0.5 تا 0.8% است.
بهترین مقدار مصرف این محصول، بین ۰٫۵ تا ۰٫۸% است.

در زمان استفاده از این محصول، آن را با انواع فوق روان کننده‌ بتن پایه نفتالین مخلوط نکنید. بنابراین هنگام استفاده از این محصول، حتماً میکسرهای حاوی فوق روان کننده نفتالین را به خوبی شسته و تمیز کنید تا اثر این مواد در بتن کاهش یابد. به دلیل کاهش چشمگیر مقدار آب توسط این محصول، باید مقدار مصرف آب مورد استفاده در طرح اختلاط به خوبی کنترل شود.

پلی کربوکسیلات اتر پودری، یکی از جدیدترین نوآوری‌ها در بخش ساخت و ساز و صنعت ساختمان است. زمانی که این محصول به سیمان اضافه ‌شود، بدون اینکه بر عملکرد بتن تأثیری داشته باشد، باعث می‌شود تا نسبت آب به سیمان به طرز چشمگیری کاهش یابد. همین امر باعث شده این نسل از انواع روان کننده‌ بتن در حوزه‌های مختلف ساخت و ساز، به ویژه تولید بتن‌های ویژه از محبوبیت بالایی برخوردار شوند.

ما در مقاله «کاربرد پلی کربوکسیلات اتر پودری»، به بررسی این محصول در کنار معرفی مزایا، شرایط و مقدار مصرف آن پرداختیم. شما می‌توانید با مطالعه کامل این مقاله، به هر آنچه در این زمینه نیاز دارید دست یابید. همچنین جهت اطلاع از قیمت پلی کربوکسیلات اتر پودری، می‌توانید با کارشناسان واحد پشتیبانی گروه بازرگانی آلپاکا تماس حاصل فرمایید.

منبع +

2 دیدگاه برای “کاربرد پلی کربوکسیلات اتر پودری

 1. اشتراک‌ها: پلی کربوکسیلات اتر چیست؟ همه چیز درباره‌ پلیمر پرکاربرد - ALPAKA GROUP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام در واتساپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟